Zde jsme pro vás připravili prostor pro vaši vzájemnou komunikaci, pro vaše dotazy, postřehy a aktuální tipy pro rodiče a přátele dětí s autismem. Využijte tento prostor, pobavte se a poraďte s ostatními!

104 odpovědí
« Starší komentáře
 1. zetbe
  zetbe says:

  Před několika dny poslouchat, jak to vypadá ve Španělsku a Irsku a včera zase slyšet o zkušenostech ze zařízení od Jůna, těžké srovnání. Je snad pravda, že za 20 let budeme jinde, ale za 20let bude mít syn 43 a bude v mém věku. Taky je pravdou to, co Jůn povídal, že většina z nás ještě nemá těžký zájem o umístění svého potomka v nějakém zařízení, ale myslíme na to, že jednou, třeba za 5,10 let. No chce se o to již dnes zajímat, co jednou bude. Legislativa se sama nezmění. I když má naivní duše věří, že v soc. službách pracují srdíčkáři, tak přesto, jsou to lidé, kteří častokrát prošli jen nějakými kurzy, u kterých nikdo nedělal psychotesty, jak jsou na tom psychicky, zda nad Vaším umístěným dítětem nemá plnou moc nějaký ne zcela psychicky zdravý člověk, který vlastně bude rozhodovat o všem, bude moci s vaším dítětem manipulovat slovně, ne vždy ku prospěchu Vašeho dítěte, ale ku prospěchu sebe sama, proto je možná důležité, co říkaly dámy o systému ve Španělsku v městečku Burgos, že zařízení založili rodiče, kteří dodnes drží správu zařízení ve svých rukou, protože říkají, že základní vlastností každého člověka je uspokojit své potřeby a jejich potřeby jsou uspokojit jejich děti, kdežto potřeby personálu jsou jiné. Platy ve zdravotnictví a školství jsou ve Španělsku a Irsku lehce nadprůměrné, takže 30% personálu se dlouhodobě neměnní.
  Rodiče, budeme se muset asi zamyslet, jak dále, je pravda, že naše děti mezi jiné těžce zapadnou, že mají problém zapadnout i mezi autíky, vždyť každý z nich je jiná osobnost.
  Co s tím?

 2. zetbe
  zetbe says:

  Přednáška 22.05. „Pojďme do toho společně II.“ byla velice přínosná pro všech cca 60 zúčastněných (rodiče, zástupci škol, SPC, kraje a dalších).
  Velké díky paní Němcové z Brna a Martě Hrůzové, jakož i jejich spolupřednášející, na jméno si bohužel nemohu vzpomenout.
  Seznámili nás s koncepcí systému ohledně autismu ve Španělsku (provincie Burgos) a v Irsku DUNFIRTH FARM.
  Mne osobně nejvíce zaujala farma pro osoby s Pas v Irsku a její fungování a chráněné bydlení ve Španělsku (především to, že každý má svůj pokoj a svou postel, která je jen jeho a jeho obyvatel ho používá jen dle potřeby, třebas jednou za měsíc a platí jen ten jeden den).
  Celou akci pořádalo Vzdělávání s.r.o. – jejich cíl: vybudování chráněného bydlení v ČR a zajištění a podporu v zaměstnanosti v návaznosti na legislativu.

  • machackova
   machackova says:

   Naše sdružení převzalo název z oskarového filmu RAINMAN. Pokud si dobře z filmu pamatuji, autista (ztvárněný Dustinem Hoffmanem) se jmenoval ve filmu Raymond. Jeho mladší bratr Charlie Babbitt (ztvárněný Tomem Cruisem) o svém postiženém bratrovi dlouho nevěděl, protože ho v jeho dětském věku umístili do ústavu. Posléze se Charlie Babbittovi útržkovitě vybavila vzpomínka na postavu (starší bratr tehdy žil ještě s rodinou), kterou si jako velmi malý chlapec pamatoval v souvislosti s deštěm a přizpůsobil (spíše zkomolil) si jmého bratra Raymonda na Rainmana (tedy děšťového mužíčka). Zajímavostí je, že při zakládání naší domeny byla a je i dnes domena http://www.rainman.cz obsazena firmou zabývající se zavlažovacími systémy. Nejedná se tedy o “padlého archanděla”, ale dešťového panáčka, kterého máme zobrazeného i v symbolu našeho sdružení.

« Starší komentáře

Zanechte nám odpověď

Chcete se připojit do diskuze?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář