Zde jsme pro vás připravili prostor pro vaši vzájemnou komunikaci, pro vaše dotazy, postřehy a aktuální tipy pro rodiče a přátele dětí s autismem. Využijte tento prostor, pobavte se a poraďte s ostatními!

104 odpovědí
« Starší komentářeNovější komentáře »
 1. Hana
  Hana says:

  Dobrý den,
  jsem studentkou MU a píši diplomovou práci na téma „Úspěšnost integrací autistických dětí na ZŠ v Brně“. Hledám rodiče autistického dítěte integrovaného do běžné ZŠ, kteří by mi byli ochotni poskytnout podklady pro kazuistiku (osobnostní charakteristiky, lékařské údaje, diagnózu, …). Veškeré údaje uvedené v práci by byli anonymní. Pokud se zde najde někdo ochotný se mnou spolupracovat, nechť mě kontaktuje na mail h.shromazdilova@seznam.cz. Předem děkuji.

  • Zdeňka
   Zdeňka says:

   Dávám návrh:
   …domluvila jsem na úterý 20.07. v 13.00 panoramatický vláček z Pece na Kolínskou boudu, kde oproti minulému výjezdu budeme mít delší zastávku (max. 1 h), cena je dohodnutá na symbolických 150Kč, přičemž děti s autismem (1 dítě v rodině) budou mít jízdu zdarma (výhra z conasbavi.cz)
   …domluvila jsem na libovolný termín bobovou dráhu, kde by 1 dítě v rodině (jakéhokoliv věku) mělo 10bodovou jízdenku zdarma, šlo by zaměnit za trampolínu a pod., je zde avizovaná možnost slevy pro ostatní – dohoda na místě s vedoucím.
   Zkrátka by nepřišli ani Ti, kteří budou v jiném termínu, než slibované akce.
   Toto vše by bylo z našeho vítězství – 17. místo na http://www.conasbavi.cz

   Chci abyste se všichni vyjádřili, zda souhlasíte (či podali jiné návrhy) a to, co nejdříve na j.brezina@applet.cz

  • Zdeňka
   Zdeňka says:

   Pokud má epi, tak Ti ho nikde nevezmou pod narkózu ambulantně. Toto dělají pouze ve velkých fakultkách, to znamená zkus obvolat Ostravu, Brno, Prahu, Hradec, zda by Ti nedali někde dřívější termín. Jinak pokud je to akutní bolest a jednorázový zásah, pouvažuj, zda by jsi ho utlumeného (léky dá psychiatr i neuroložka) neudržela v křesle. Narkóza je přece jen velký zásah do organismu. Dále je zde možnost ošetření malého kazu healozonem (ordinace najdi na internetu), který je bezbolestný, jen ten pacient musí alespoň trochu spolupracovat.

    • mirson
     mirson says:

     Zdeňka má pravdu. Narkózu „na počkání“ nikde neudělají. U mé dcery dělali zákrok (několik kazů, dvakrát extrakce) v celkové anestezii ve FN Ostrava a čekali jsme asi 2 měsíce. O pár let později měla váček nad zubem a její zubní lékařka musela ihned jednat. Nebylo to nic příjemného, držení zezadu rukama i nohama, lékařka musela použít tzv. „palec“ na násilné otevření úst … Je to drastické, leč někdy nevyhnutelné. Metoda částečného utlumení je jakýsi kompromis, ale stejně se násilnému držení nevyhneš. Jen nebude potřeba vynaložit tolik síly. Má rada je tedy – pokud to vydrží dva tři měsíce, sjednat na některé ze zmíněných fakultek zákrok s anestezií, pokud ne, tak rychlý zákrok s utlumením a počítat se silným jedincem.

    • Zdeňka
     Zdeňka says:

     Ty zuby, to je černá můra všech rodičů s takovýmhle dítětem. Bezmoc, když ho odvážejí na sál, bezmoc, protože již nemůžete ovlivnit, co se s ním bude dít, ani s kolika zuby ho přivezou zpět.
     Navíc, pokud má zasaženou dřeň, neléčí se, ale trhá.
     Nechci strašit, jen taková je bohužel realita.
     Na soukromých klinikách v Praze dělali zákroky ambulantně v narkóze, ale pokud vím, tak i tady od těchto zákroků u našich „dětí“ upouštějí. Výhodou pro pražáky bylo, že to bylo bez hospitalizace a odpoledne byli doma.

 2. brezinova
  brezinova says:

  Mám návrh do Dámského klubu.
  Co kdybychom se tentokráte sešli ve F – M? 11.6. od 18.00 u n ás hraje Habera a Team, vstupenka je za 390Kč. Můžeme si i předtím, nebo spíše potom někam skočit na skleničku, či na baštu. Od Opavy je sice holt trochu z ruky, ale Habera u Vás nehraje.
  No a 11.6. je pátek, vlaky od nás jezdí všemi směry, busy taky, mosty ještě drží.
  Vstupenky si asi můžete zakoupit každá sama, případně vypomůžu. Jo a dejte vědět ostatním.
  http://pavol-habera-team.vstupenky-rezervace.cz/

« Starší komentářeNovější komentáře »

Zanechte nám odpověď

Chcete se připojit do diskuze?
Neváhejte přispět!

Napsat komentář