Homeopatie – alternativní medicína

Autismus – příčina, léčba a vyléčení.
Takto bych asi nazvala dva články, které jsem našla na webu, když jsem hledala informace o homeopatii. Docela mne zaujaly, já jsem ale rodič, který se sice přiklání k alternativní medicíně v kombinaci s tou klasickou, ale přiznám se, homeopatii ani za mák nerozumím. Jezdím sice se synem pravidelně již několik roků za paní homeopatkou, kuličky bereme, syn se mění – nyní lehce k lepšímu, ale zda je to zrovinka homeopatii, nebo dietou s vyloučením alergenních potravin, dodávaním Omega 3 kyselin, B komplexu, či ukončeným vývojem CNS, nevím.
Při mé pravidelné lustraci různých internetových stránek jsem narazila i na tyto níže uvedené. Protože mne docela zaujaly, je to zase jiný alternativní pohled na věc – umístila jsem je tedy i  tady. Nejsou určitě návodem jak dále postupovat, řekla bych, že je to jeden z mnoha pohledů na danou tématiku autismu, který je třebas některým blízký, jiným zase ne.

My rodiče neustále bojujeme za lepší mentální i fyzický stav našich dětí, je to neustálý boj, neustále si klademe otázky, co ještě udělat, aby se zlepšilo to a ono, informací je tolik, dieta ta a ta, různé tipy terapii, potravinových doplňků, tolik informací kolem nás proudí a každá se tváří, že ona je ta jediná správná, touto cestou běžte, jedině tato Vás dovede k cíli. Jenomže, kdyby to bylo tak jednoduché, tak by kolem nás bylo tolik vyléčených autistů, kolik opravdu vyléčených ale známe? Myslím tím zbavených všech syndromů, ze kterých je autismus spojený. Ano, znám jich pár, kteří se dostali díky alternativě z pár syndromů, ale ne ze všech, tím pádem bych řekla, že z autismu se nevyléčili.

Tento článek jsem napsala jako svou vlastní úvahu, která určitě nevyjadřuje názor ostatních REJNMEŇÁKŮ, ale ten bych docela ráda slyšela, takže lidičky, pokud máte výhrady, či souhlasíte, zkuste se vyjádřit, třebas jako anonym, nebo s přezdívkou.

JAKOU CESTOU JSTE SE VYDALI VY?

http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=316ahttp://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=277

Zdeňka Březinová, matka 19letého  syna Vojtěcha